| [ << ] [ 2245 ] [ 2244 ] [ 2243 ] [ 2242 ] [ 2241 ] < 2240 > [ 2239 ] [ 2238 ] [ 2237 ] [ 2236 ] [ 2235 ] [ >> ] |
| Szilvi (hősnév: Szilvi) | 2004. január 26., 19:16:50 |
| Stofi007!! Tartozol!!Fizess holnapig!!Addig fizess amíg finom vagyok és nőies!! | |
| Anita (hősnév: Vilcsi) | 2004. január 26., 19:16:00 |
| Helló!!! Vilcsi nevezetű hősöm feleséget keres!!!!!!!!!!! | |
| beni (hősnév: BeBungi) | 2004. január 26., 18:28:44 |
| Szia mindenkinek! BeBungi és Torresz minden rászorulónak áll rendelkezésére kaja-pia dolgában! Bunkót is kérhettek, csak kérjen már tőlem is valaki valamit! Így nem olyan izgalmas, folyton ki kell dobnom a felesleges élelmet... Vajon mitől függ, mekkora barlangot kapok??? Szóval írjatok, kérjetek - és megadatik néktek! | |
| Lucifer (hősnév: Lidérc) | 2004. január 26., 18:12:25 |
| sziasztok!!! kaja pia ingyen nálam | |
| Fru (hősnév: Beherovka) | 2004. január 26., 17:10:37 |
| Kérjetek segítséget Beherovkától! Mindenben gyorsan és olcsón segít!! (Legalább nem lesz olyan uncsi ez az egész, mert már mindent megtanultam.. :( ) Pusssz :) | |
| Noni (hősnév: Bözsi) | 2004. január 26., 17:05:51 |
| Férjet keresek Bözsi nevű hösömnek!!!!!! Kérlek írjatok!!!!!!!! | |
| Xandra (hősnév: Tyumi) | 2004. január 26., 16:34:38 |
| Szívesen segítek bárkinek aki élelmiszer-hiányban van! | |
| Noemi (hősnév: Csotti) | 2004. január 26., 16:16:54 |
| ***Puszika ***Fredibaba Halas koszi a buznyikert! | |
| eleven (hősnév: eleven) | 2004. január 26., 15:54:46 |
| ¤¤¤Laci (hősnév: laszlou) ¤¤¤Faragó Erika (hősnév: Faragó Erika) Nem tudtam elolvasni az emiledet mert a szolgáltató csak azt közölte hogy küldted és karanténba tette ahonnan kitörölte :(( (g) | |
| lombikbéby (hősnév: lombikbéby) | 2004. január 26., 15:34:33 |
| ¤¤¤Mesi (hősnév: jamie) PONTOSAN 259 Bz amit kérnék tőled! és kölcsön!! | |
| lombikbéby (hősnév: lombikbéby) | 2004. január 26., 15:32:30 |
| ¤¤¤Mesi (hősnév: jamie) Nem fáztál a frigóban? Örülök, hogy kiolvadtál! Lesz aki kér tőled ma? vagy holnap! Néha még Bz is Nem adnál kölcsön lombikbéby-nek 60 napra 300 Bz-t 218% kamattal? (g) | |
| eleven (hősnév: eleven) | 2004. január 26., 15:26:57 |
| ¤¤¤Laci (hősnév: laszlou) ¤¤¤Faragó Erika (hősnév: Faragó Erika) van másik HŐS a családban akitől még nem vett senki kaját-piát 99 Bz-ért?? Mi a neve ? Írni-olvasni tud? (g) | |
| Noemi (hősnév: Csotti) | 2004. január 26., 15:23:18 |
| *** Dj Nyomi Inkabb Medistol, meg neki van a legtobb, Csottitol megse, neki pont annyi van!!! | |
| lombikbébi (hősnév: lombikbébi) | 2004. január 26., 15:21:37 |
| ¤¤¤Eszti (hősnév: Bud Spencer) emileket NEM csak kőtáblákat küldök a HÁH lakó hősöktől és csak annyit gondozok amennyi erre szánt időm van Általában a legrászorultabbakat látogatom akaja pia miatt. (g) | |
| Noemi (hősnév: Sandro B) | 2004. január 26., 15:20:38 |
| ***Dj Nyomi Kerj kajat Sandro Btol, vagy Csottitol. De csak akkor ha tenyleg LETFONTOSSAGU, kaja nekem is keves van, de ha nagyon fontos adok,ja es ingyen! 17 h ig itt vagyok addig kerj!!! | |
| Mesi (hősnév: jamie) | 2004. január 26., 15:09:14 |
| Ha kell kaja vagy pia kérj tőlem buznyákot nem utasítok vissza de ha nem adsz az se baj!:-) | |
| Eszti (hősnév: Bud Spencer) | 2004. január 26., 15:08:40 |
| gorillala avagy Puszika! Igen, már régebben láttam a HősÁrvaHáz gondozóinak a névlistáját! Hát azért nem semmi 700 hőst gondozni! Igen ismerem a hahaz@freemail.hu címet. Volt úgy, hogy ők írtak nekem levelet és fordítva. Tehát a HÁH gondozói küldik a hőseik neveiben azt a szokásos szöveget. Kezdem már érteni a dolgot. Gondolom, te is sok árvát gondozol, meg ahogy mondtad, küldesz e-maileket a segítségreszorulóknak, meg ilyesmik. | |
| Mesi (hősnév: nagybunkó) | 2004. január 26., 15:08:13 |
| Sziasztok!Olyan hősnőt keresek akinek kb.80-85 a tudása és szívesen házasodna akkor mikor közösen elérjük a 100-as tudást. | |
| ági (hősnév: BaIázs) | 2004. január 26., 15:02:29 |
| én is tudok adni ingyen kaját, piát | |
| Dorka (hősnév: Janga) | 2004. január 26., 14:56:50 |
| Én szívesen adok inni, enni bármelyik rászoruló hősnek! Kikiáltási ár: 0 buznyák ÉN nem akarom, hogy az olyanok, akiknek nincs buznyákuk éhen v. szomjan haljanak!!! Ha bunkó kell, azt is tudok faragni Neked. Pussz!!! | |
| Laci (hősnév: laszlou) | 2004. január 26., 14:47:52 |
| Sziasztok! Van egy csomó innivalom, akinek kell kérjen, kikiáltási ár: 3 napi inni 30 buznyák. | |
| Faragó Erika (hősnév: Faragó Erika) | 2004. január 26., 14:45:54 |
| Sziasztok! Van egy csomó innivalom, akinek kell kérjen, kikiáltási ár: 3 napi inni 30 buznyák... | |
| ST (hősnév: DJ Nyomi) | 2004. január 26., 14:40:33 |
| Meddig bírja az a szerencsétlen hős a kaja nélküli "nehéz napokat"?Nem fogtam semmit és mindjart éhempusztulok,és nem seggít senki sem,de ha nem tok tanulni ninöcs buznyákom és nem tudok fizetni és az sem seggít aki pedig azt mondotta volt,hogy de! | |
| Puszika (hősnév: Puszika) | 2004. január 26., 14:38:22 |
| ¤¤¤Eszti (hősnév: Bud Spencer) A magán hőseim nem írnak kőtálán kérő levelet és ritkán kérnek idegentől! egymásközt kérnek adnak Bz-t átcsoportosítanak. A szokásos szöveggel kérők a HÁH gondozottjai mert csak tőlük küldöm el a szöveget amiben kérnek és köszönik. és emilcmük: hahaz@freemail.hu vagy semmi vagy ritkán a régi címük de az változtat va lesz nemsokára A HÁH-ban kb 700 hős van 500 árva 200 kollégista Ezt a 700 hőst látogatni etetni itatni (vadászat-esőtánc) kell. Általában fogyóznak ezért kevesebb kaja kell de a VÍZ nagyon hiányzik Nincs mert nem is lehetminden HÁH lakót mindennap látogatni nézd meg a gondozók névsorát és láthatod hányan vagyunk... Ide a Oasztalra HÁH lakóval nem tudok írni mert a gyártási számukat nem ismerem de nem is kell!! Van elég magánhősöm akik nevében írhatok (g) | |
| Dorka (hősnév: Janga) | 2004. január 26., 14:27:38 |
| "A világ álmok nélkül csak fekete-fehér kép lenne, de az álom színt visz bele és ....................... gyönyörű lesz a világ" | |
| Eszti (hősnév: Bud Spencer) | 2004. január 26., 13:59:59 |
| Szia gorillala! Rendben, most már értem. De neked van az a sok hősöd, aki a szokásos szöveggel segítséget kérnek?? Várom a válaszodat!!!! Szia! :-) | |
| Dorka (hősnév: Janga) | 2004. január 26., 13:30:04 |
| Szióka mindenkinek! Csak azért írok, mert ma tökjó napom volt. Első óra ének. Igaz, a teremben jéghideg volt, de legalább egy jó kis alvós órával kezdtünk :) Utána matek. A leckémet szünetben összedobtam, de kár volt, mert nem is ellenőriztük (kivételesen). Jót rajzolgattam :) Közben azért irogattam is és ezért sajna lapozni kellet... :) Aztán számtech. Én nem feleltem, mert volt 2 önként felelő. A fiúknak azt hazudtuk, hogy egész órán játszottunk és nem felelt senki. Ezt ők persze bevették és nem tanultak semmit. Pechükre... Aztán háztartástan. Hát az borzalom! Olyan unalmas volt... Étkezési illemszabályok... Pfujj! Az őrületbe kegettük a tanárt az állandó kérdezősködésünkkel meg ellenkezésünkkel. Volt legalább valami jó is az órában :) Az irodalom meg tök jó volt! Megkérdezte a tanár, hogy kinek lett olyan jó a házija, hogy felolvassa (olyan útinaplót kellett írni, mint Petőfi). Persze senki nem jelentkezett. Aztán megkérdezte, hogy ki olvasta a Harry Potter 5. kötetét. 1 csomóan föltették a kezüket. És arról bezséltünk egész órán... :) Tök jó volt!... :) | |
| Kincsem. (hősnév: Kincsem.) | 2004. január 26., 13:20:37 |
| Van, hogy szemed mélyén, A félelmet olvasom. Van, hogy a szemed szélén, Azt a gördülő cseppet látom. Van, hogy nem mer felcsillanni, Pedig, oly szép lenne. Van, hogy szeretném pillantani, S hidd akkor sem vagy gyenge. Van, hogy úgy nézel rám, Szívem mélyén is érzem, Van, hogy haragszol tán, De miért nem tudom, nem értem. Van, hogy szótlanul lesel, De meg nem vetlek. Van, hogy hanyagul veszel, S én örökre szeretlek! | |
| Frédibaba (hősnév: Frédibaba) | 2004. január 26., 13:11:11 |
| ¤¤¤Eszti (hősnév: Prehistorik) Egyszerű az oka ITT a Oasztalon elovasom a beírásokat (mindet)! Amelyik érdekesnek látszik rákattintok a hős nevére és már majdnem mindnt látok róla. Házasság - anyagi helyzet - emilcím tudása stb..... Visszakatt a O-re és már írom is a választ. Vagy katt a hős emil címére ott fogalmazom meg a választ, elküldöm átmásolom ide és OK (g) <---------------ez itt engem jelent | |
| Eszti (hősnév: Prehistorik) | 2004. január 26., 12:57:00 |
| gorillala avagy Barlangász Barnabás! Értem. Illetve kezdem érteni a dolgot. Most már a saját nevedet is a hős nevére írod át inkább. Miért?? Hogy mindig meg kelljen nézni az e-mail címedet, hogy te vagy-e?? Vagy, hogy mások ne ismerjenek fel?? Nem nagyon értem az okát, de mindegy. Most is megnéztem Barlangász Barnabás e-mail címét és kiderült, hogy az is te vagy, csak más néven. Mielőtt megnéztem volna Barlangász Barnabás e-mail címét, már akkor is gyanús volt, hogy a beírása úgy hasonlít gorillalájéhoz. Akkor ezentúl egy kicsit nehéz lesz téged felismerni. Ki tudja majd, melyik hősnév mögött vagy. Szerencsére, akik jól ismernek (pl. én), azok biztos sokkal könnyebben felismernek téged más hősnevek mögött. De én ezentúl is gorillalának szólítalak, ha nem baj! Várom a válaszokat!!! | |
| Renáta (hősnév: Nándor) | 2004. január 26., 12:52:57 |
| Sziasztok! A hősöm neje elcsavargott!szeretnék találni neki egy hőslányt aki nem csavarog el! köszike | |
| gorillala (hősnév: gorillala) | 2004. január 26., 11:37:54 |
| ¤¤¤Eszti (hősnév: Prehistorik) mostanában az első nevet is a hős nevének írom, nincs tévesztés és a hős emilcíme alapján könnyű azonosítani. Sokszor amit a Oasztalra írok emilben is elküldöm több címzettnek. | |
| Barlangász Barnabás (hősnév: Barlangász Barnabás) | 2004. január 26., 11:32:40 |
| ¤¤¤Eszti (hősnév: Prehistorik) Rengetegen a HÁH -ban vannak Nevelésem alatt csak sokan vannak:)) Árvaházi levelet a HÁH lakói írtak! A saját hőseim főleg egymástól kérnek! Mert tudom, kinek mi van és adnak mindíg mert családban marad. Ritkán idegentől is kérünk akkor meg Bz-vel fizetünk annak akinek nagyon kevés van. Esetenként a házasodóknak is juttatunk Bz-t. | |
| Eszti (hősnév: Prehistorik) | 2004. január 26., 11:10:57 |
| gorillala avagy nelly kelly! Akkor neked van az a rengeteg hősöd, akik az én hőseimtől kértek segítséget??! Mármint te írtál ilyesmi leveleket, hogy "A HősÁrvaHázban lakom. A segítségeddel életben maradok. Még örökbefogadhat valaki." Szóval te írtad ezeket?? És te árva hőseid kértek annyi segítséget?? Ne érts félre, nem haragszom, csak tudni szeretném a valódi igazságot!! Ha te voltál, akkor kérlek, jegyezd meg azt, hogy főleg Cuki Csoki és Olajbogyó segít ingyen kaját-italt szerezni más hősöknek! Várom a válaszokat!!! Szia! :-) | |
| Eszti (hősnév: Prehistorik) | 2004. január 26., 11:06:20 |
| Ártász (és gorillala vagy nelly kelly)! Megnéztem nelly kelly e-mail címét. Ő gorillala! :-) De aztán láttam, hogy itt később a kerekasztalnál már nelly kelly néven írta be magát gorillala a szokásos szövegeit, melyekkel megpróbál segíteni másokon. :-) Nem értem, gorillala miért változatott nevet. Mindegy, ez az ő dolga. Nem zavar, csak egy kicsit furálom. De semmi baj. Ha tudtok, válaszoljatok!!! | |
| Noemi (hősnév: Sandro B) | 2004. január 26., 11:05:22 |
| ***Gretike Koszonom a dicseretet, adtam! :) | |
| Grétike (hősnév: Dzsidzsike) | 2004. január 26., 10:59:12 |
| kértem,akkor majd adj,lécci.azt ami meg most van nálam,visszaadom,nem akarok tartozni senkinek rendi vagy | |
| Grétike (hősnév: Dzsidzsike) | 2004. január 26., 10:51:44 |
| akkor sikitok | |
| Noemi (hősnév: Sandro B) | 2004. január 26., 10:07:45 |
| ***Gretike Vagy ugy, hogy kersz kolcson 20 buznyakot legalabb 50 napra (a biztonsag kedveert 50re)utana berakod a bankba, lekotod 6 hetre, akkor kapsz ra 15%-ot ami azt jelenti hogy ha letelt a hat het osszesen lesz38 buznyakod. Ha valaki ad, ( pl en ) 20 buznyakot 23 % ra akkor osszesen 24 buznyakot kell neki vissza fizetned. Igy neked marad 14 buznyakod! Asszem... Ha valami nem jo sikitsatok!!! Mert lehet en nem ertem jol. | |
| Noemi (hősnév: Medis) | 2004. január 26., 09:59:00 |
| ***Gretike Ugy hogy megtanulsz irni olvasni es en adok neked orokbe! :) Nekem nem gaz ha nem tudod vissza fizetni! | |
| Dorissza (hősnév: Dorissza) | 2004. január 26., 09:57:42 |
| *** aki segíteni tud a vadgeszti házőrzővé szelídítéseben csak kőtáblán jelentkezzen és buznyákkal fizetek érte | |
| Grétike (hősnév: Dzsidzsike) | 2004. január 26., 09:08:37 |
| Noémi,töled kértem kölcsön.valoszinüleg kamattal nem tom majd visszafizetni,de nyugi,majd kitalálok valamit:) hogy kéne azt csinálnom,hogy ugye kölcsönkérek,visszafizetem,de marad is?????????????????????????? | |
| Noemi (hősnév: Medis) | 2004. január 26., 09:01:12 |
| Vagyis veszek tolled kajat/piat 14 buznyiert ( igy tudom csak vissza adni a bunko arat ) | |
| Noemi (hősnév: Medis) | 2004. január 26., 08:58:35 |
| Sziasztok! Ma is 17 oraig pia es bunko ingyen! Piat tudtok kerni Medistol, Sandro Btol, Csottitol, Bunkot pedig medistol! Bunkot is ingyen adok, ugy, hogy el utalod erte a 14 buznyit en meg vissza veszem kajaba vagy piaba! Csak ellotte ird meg ide neked mi a jobb! | |
| nelly kelly (hősnév: nelly kelly) | 2004. január 26., 07:11:59 |
| ¤¤¤ ♪ ♪♫ ♫♫ ♪♪►☼ Nagyon szép és jő időt MINDENKINEK és ☼ ◄ ♪ ♪♫ ♫♫ ♪♪ ¤*¤*¤*.. FIGYELEM!! FIGYELEM!!! Mielőtt kérdezel, olvasd el a GYIK/FAQ-ot és a HŐSKődexet! ...............(elolvastam) Érdemes megnézni a HŐSNYAVALYGÓT is!! .................(megnéztem) A legtöbb választ én is onnan veszem ! ...................(ha megtalálom) Értelmes válaszokat a keresővel is találhatsz!!...... (most keresem őket) Hősöd neve: ...... BENNE van a Hőskatalógusban Gyártási száma: ...SENKINEK ne áruld el FIGYELEM! Az utóbbi idoben nagyon elszaporodtak az olyanok, akik csalással ki akarják szedni a gyanútlan hosgazdikból a jelszavukat. Amennyiben bárkitol kaptok olyan levelet akármilyen email címrol, hogy adjátok meg a hosötök nevét és gyártási számát, mindegy, hogy mire hivatkozik az illeto, mindegy, hogy kinek adja ki magát, egy a lényeg: ne adjátok meg neki semmi szín alatt! ☺☻(g)☺☻ | |
| SOMY (hősnév: SOMY) | 2004. január 25., 20:41:27 |
¤¤¤...A kereső ezt írja ki többszöri próba után is!!!!! [Halozati Hiba] hosember.hu Halozati hiba tortent! Kerlek probalkozz ujra egy kicsit kesobb! | |
| Szőr Hősbusi (hősnév: Szőr Hősbusi) | 2004. január 25., 20:36:52 |
| ¤¤¤¤Grétike (hősnév: Dzsidzsike) Kölcsön ajánlat elment. gondold meg!!! | |
| Grétike (hősnév: Dzsidzsike) | 2004. január 25., 19:50:35 |
| VALAKI ADJON KÖLCSÖN BUZNYÁKOT,LÉCCI!!!!!!! | |
| Attila (hősnév: Chon) | 2004. január 25., 19:24:45 |
| ************************Zsu (hősnév: Alexandra90)************************* Én azt hittem hogy a kerekasztal nagyonis mindenki és nem csak azoké akik nem szenvednek hiányt semmiben,te is voltál kezdő a hösképzőben vagy nem???????????A ***** PI*****ÁBA!Mi a F****-é kell leugatni másokat ha ez van?Nem értem........ >>>:-( Tessék magyarázd meg! Még kb 15 percig fenn leszek..... Bourney | |
| Zsu (hősnév: Susu) | 2004. január 25., 16:51:54 |
| Infoworld, Wayne Rash - Talán 2004 is kiérdemelheti „a féreg éve” jelzőt, de egy kis felkészüléssel csökkenthetjük kártevők által okozott károkat. Múlt nyáron úgy tűnt, a támadás soha nem érhet véget. Egyik féreg a másik után, a vírusok és egyéb kártékony programok azzal fenyegettek, hogy összeomlasztják a számítógépes rendszereket, miközben a nagyvállalatok foltozatlan sebezhetőségek és könnyelmű alkalmazottaik által megnyitott veszélyes e-mailek mocsarában bukdácsoltak. A férgek azonban nem csupán bosszantóak voltak. Az Amerikai Tengerészgyalogságtól kezdve a világ egyik legnagyobb szállítmányozási vállalatáig, a CSX-ig bezáróan számos szervezet volt kénytelen szüneteltetni működését hosszabb-rövidebb időre. A CSX-nél a Nachi féreg annyira leterhelte a vasút kiterjedt jelző-hálózatát, hogy két napra leállt a vonatközlekedés. Minden jel arra mutat, hogy télre lecsillapodtak a kedélyek. Az újabb féregtámadások nem okoztak túl nagy károkat, de ez nem jelenti azt, hogy megszűnt volna a fenyegetés. Habár úgy tűnhet, hogy a férgekkel való bánásmód legjobb módszere a vereség elfogadása, de ez nem igaz. Talpon kell maradnunk, és lépést kell tartanunk az új technikákkal, hogy küzdhessünk a kártevők ellen. A legjobb védekezési stratégia szerint folytatnunk kell, amit eddig is tettünk: naprakészen tartani az antivírus szoftvereket, és patch-elni, patch-elni, patch-elni. Munkában a férgek A férgek rövid idő alatt képesek károkat okozni, és egyre gyorsabbak lesznek. Egy októberi teszt során a Hawaii Egyetem hálózati laborjának egyik védtelen teszt-szervere kevesebb, mint 12 perc alatt fertőződött meg. „A jelentős férgek gyorsan szaporodnak,” magyarázta Carty Castaldi, a Mazu Network egyik alelnöke. „A készítőik egyre rafináltabbak, és teremtményeik emiatt új módszerekkel próbálnak terjedni, és az eddigieknél is nagyobb károkat okozni.” Ian Hameroff, a Computer Associates biztonsági szakembere egyetértését fejezte ki: „Az újfajta férgek valódi veszélyt és fenyegetést jelentenek. Hatalmas szerencse, hogy kimondottan adatok megsemmisítésében még egyik jelentős példányuk sem vett részt.” Több szakértőhöz hasonlóan Hameroff is attól fél, hogy a férgek készítői kombinálni fogják a gyors terjedési képességet egy romboló büntetőrutinnal, és például magán- vagy bizalmas adatokat kiszivárogtató vagy elpusztító vírusok is meg jelenhetnek. Hameroff megjegyezte, hogy „egyre kevesebb idő telik el egy sebezhetőség felfedezése és az azt kihasználó kártékony kód megjelenése között,” ami újabb bizonyítéka annak, hogy a vírusírók egyre jobbak, és egyre gyorsabban dolgoznak. Támadási terv készítése Sajnos nem egyszerű a bejáratnál megállítani a barbárokat és férgeiket. A legjobb védekezés, ha mindent úgy csinálunk, mint eddig is tettük, ám jóval nagyobb éberséggel. Kutassunk sebezhetőségek után, majd javítsuk ki azokat. Ha ezt megtettük, folytassuk a keresést és hibajavítást, ismerkedjünk meg új biztonsági eszközökkel, segédprogramokkal – és nem lehet elégszer hangsúlyozni: patch-eljünk! „A rendszerek sebezhetőségeinek javítása azonban elég sok emberi erőforrást igényel,” mondta Ken Tyminski, a Prudential Financial biztonsági főnöke, aki szerint cége roppant agresszív a patchelés [a biztonsági hibák javításának telepítése] kérdésében. „Ha felbukkan egy új sebezhetőség, mindennel leállunk, és nekiállunk a hiba kijavításának,” magyarázta Tyminski. „Tudatosan hoztuk azt a döntést, hogy amilyen gyorsan csak lehet, megfoltozzuk a rendszereinket, hogy mielőbb magunk mögött tudhassuk a problémát.” Az állandó hibajavítás bonyolult és drága, ám Tyminski szerint ez szükséges lépés a férgek egyre pusztítóbb természetét figyelembe véve. Tyminski és csapata azonban többet tesz a sima patchelésnél – egy olyan stratégiát dolgoztak ki, amely segít a férgek elleni küzdelemben, és melyet más vállalatoknak is meg kéne fogadniuk: csak azon szoftvereket foltozzák, amelyeket valóban használnak is. Olyan szoftverek sebezhetőségeinek kijavítása, melyeket nem is használnak, akár kompatibilitási problémákhoz is vezethet. Fontos a javítások alkalmazása előtt időt szakítani azok tesztelésére is. „Prioritási sorrendet is felállítunk, és egy a stábunk által kidolgozott fenyegetettségi profil alapján döntjük el, milyen gyorsan kell feltelepítenünk egy patch-et egy adott szerverre.” Elővigyázatosságból a Prudential Financial további intézkedésekkel védi a vállalati hálózatot: csak meghatározott emberek, előre meghatározott eszközökkel és módon csatlakozhatnak a hálózatra. Például egy alkalmazott otthonról nem használhatja egyidőben VPN-en a céges hálót és az Internetet, nehogy egy védtelen otthoni gépen keresztül törjön be valaki a vállalati rendszerekre. Az általuk használt védelmi megoldás nem csak tűzfalat tartalmaz, hanem naprakészen tartja az antivírus szoftvereket, és figyelmeztet, ha foltozni kell valamelyik számítógépet. Egy hat lépésből álló terv A fent leírtak rabszolgamunkának tűnhetnek, és valamilyen szinten annak is számítanak. Azonban nem kevésbé fontosak, mint az ajtók bezárása éjjelre, vagy az értékes iratok széfbe helyezése. A jó biztonság, különösen a férgek és vírusok esetében, azt jelenti, hogy áldozni kell az alkalmazottak oktatására és a fizikai biztonságra, illetve számos olyan szemléletbeli változtatásra is szükség van, melyek lehetővé teszik, hogy a biztonságért felelős technológiák a lehető legjobban együtt tudjanak működni a vállalattal és alkalmazottaival. Hameroff szerint a következő hat fontos lépés segíthet egy nagyvállalatnak a férgek elleni harcban: 1. Gyűjtsük be a sebezhetőségekkel kapcsolatos információkat. Ezek számos forrásból származhatnak, a gyártó honlapjától kezdve a hackerek által látogatott oldalakig. 2. Bizonyosodjunk meg az információk hitelességéről. Rengeteg hamis hír és városi legenda kering a Világhálón, ez különösen igaz, ha vírusokról és egyéb biztonsági résekről van szó. Amíg nem tudjuk, hogy megfelelő információhoz jutottunk-e, addig nem is cselekedhetünk megfelelően. Természetesen senki sem szereti sokáig halogatni tetteit, ezért bizonytalan esetben célszerű megbízható forráshoz, például a gyártóhoz fordulni. 3. Készítsünk tervet a sebezhetőség kijavítására. Ez tartalmazhatja például a megfelelő javítások feltelepítését, a hardver vagy alkalmazás konfiguráció megváltoztatását, házirend változtatásokat. 4. Készítsünk leltárt a számítógépes környezetünkről, hiszen mielőtt nekiállnánk a hibajavításnak, tudnunk kell, hogy mivel is rendelkezünk. Ez egyben segíthet a jövőbeli potenciális sebezhetőségek megtalálásában, így proaktív módon végezhetjük a jövőbeli karbantartásokat. 5. Végezzünk elemzést, mely rámutat a rendszerünkben található különféle elemek és az azokat érintő különféle sebezhetőségek közti összefüggésekre. Erre a célra többé-kevésbé automatizált ún. "vulnerability scanner" szoftver-eszközök is rendelkezésre állnak. 6. Végül pedig javítsuk ki a hibát, és ismét ellenőrizzük, hogy mindent rendben végeztünk-e el. Legyünk résen! Amennyire fontos a szoftverek foltozása, annyira nyilvánvaló az is, hogy nem a patch-elés jelenti a tökéletes megoldást a férgek problémájára. Jelenleg egy sebezhetőség felfedezése és az azt kihasználó kód megjelenése között csupán két-három nap telik el. Ez egyszerűen nem elég idő a nagyobb vállalatok számára a szükséges javítások feltelepítésére. Mivel a tűzfalak csupán a vállalati hálózatra belépő csomagokat vizsgálják meg, vannak bizonyos korlátaik. A tűzfalak korlátozhatják a károkat, de nem tudnak mindent megállítani, így a férgek legtöbb típusát sem. Az a vállalat, amely azt hiszi, hogy csupán egyetlen tűzfal védelmet nyújt számára, becsapja magát. Erre nem lehet építeni, szakértők szerint a vírusvédelem igazi titka a programok működésének vizsgálata. Általában csak kevés alkalmazás fut, ezért könnyű figyelemmel kísérni azokat. Előre nem várt viselkedés akár egy féregfertőzés jele is lehet. Castaldi szerint a vírusok elleni háború egyik jövőbeli módszere lehet az alkalmazások működésének és viselkedésének valószínűségi modellekkel való vizsgálata. „Amennyiben rendellenes működés jelenik meg, megállapíthatjuk, hogy egy féreg terjedéséről van-e szó, és ha igen, milyen módszereket használ.” Csupán egy alkalmazás figyelemmel kísérése is rengeteg információt nyújthat a hálózaton folyó eseményekről, és különféle monitorozó eszközökkel szemmel tarthatjuk a forgalmat is. Minden egyes érv arra utal, hogy a korábban látottakhoz képest a 2004- es férgek jóval nagyobb számban és jóval pusztítóbb módon fognak megjelenni. Számos biztonságtechnikai szakember szerint a 2003 augusztusában tapasztalt féreginvázió csupán egy tesztkör volt, egy első kísérlet arra, hogy megállapíthassuk, mit is jelenthet egy ilyenfajta támadás. A következő lépés olyan férgek megalkotása, melyekkel személyes és vállalati titkokat tudna lopni készítőjük. Képzeljük el, mekkora rombolást vihetne véghez egy olyan kártevő, mely egy adatbázisban véletlenszerűen elkezdi átírni a mezőkben található számokat. Változatos természetük és állandó fejlődésük miatt, hiába küzdünk ellenük hatalmas erőkkel, valószínűtlen, hogy valaha is el fognak tűnni a férgek. Végső soron a nagyvállalatok is korlátozva vannak, és inkább egy prioritási sorrend alapján fogják javítani a sebezhetőségeket, mintsem teljesen eltüntessék a férgeket. A megfelelő eszközökkel és praktikákkal azonban képesek lehetünk kontrollálni a gondokat. Irányításunk alatt tartani a fenyegetéseket pedig sokkal jobb, mint cselekvés nélkül szemlélni a vírusok által okozott károkat. | |
| [ << ] [ 2245 ] [ 2244 ] [ 2243 ] [ 2242 ] [ 2241 ] < 2240 > [ 2239 ] [ 2238 ] [ 2237 ] [ 2236 ] [ 2235 ] [ >> ] |
Hősemberképző - Kerekasztal Version 4.2.8
Copyright © 1999-2002 Bóna (BSi) Barnabás
All rights reserved