Kerekasztal


[ Írni szeretnék a Kerekasztalba... ]

[ Archívum böngészése ]

[ << ] [ 2764 ] [ 2763 ] [ 2762 ] [ 2761 ] [ 2760 ] < 2759 > [ 2758 ] [ 2757 ] [ 2756 ] [ 2755 ] [ 2754 ] [ >> ]

TITÁN (hősnév: TITÁN2002. március 22., 07:54:23
***Sanya
Jól tetted, hogy megmutattad neki a képet. Majd küldök életszerübbet is.
***Rony
Ma egész nap érted szoritok. Hajrá!
***Csabi
A locsolóverses imélt véletlenül elküldtem 1 kolleginának is. Azt a felháborodást. Most ég a pofám.

Remélem dél körül lesz folytatás.

TITÁN

Barni (hősnév: Bu N'Ko2002. március 22., 07:51:37
Sziasztok

**McYano
Elegge regen erdekel mar es olvasgatok is utana :)
Az informatikus professzor elfogult egy kicsit - hacsak info-matek szemmel nezed a dolgokat
igaza van de ha egy picit jobban odafigyelt volna szerintem elegge logikus hogyha egy
haromlabu hatfeju leny nem eletkepes akkor a termeszet nem fogja kikiserletezni az osszes
10 feju 10 labu kombinaciot ;))) Szamomra az evolucioelmelet inkabb azt jelenti hogy az aktualis
poziciobol kiindul nehany egyeb kombinacio es az eletkepes tovabbfejlodik mig a tobbi kihal.
Ez semmikeppen nem a minden kombinacio kiprobalasat jelenti szamomra :)) Sajnos mindekt oldalrol
elfogultak a tudosok ahelyett hogy osszeraknak amire rajottek es megtalalnak az igazi megoldast :)

**Boszi
Nana hogy rosszat sejtesz :) Majd szerzunk Nekede egy fu estelyit :)))

**Gabóca
Hagyjuk ezt a szabis temat es beszeljunk masrol :))) Hmmm csak az a kerdes hogy mirol :))
Privatban lenne mirol de ebben a honapban elegge elfoglalt vagyok ahhoz, hogy ne merjek
kezdemenyezni egy ujabb levelezest :))) Ott leszel-e a HTalin?

**Hore
Reg nem lattalak :)

Barni

Gál Mariann (hősnév: ayse2002. március 22., 06:57:28
Az utóbbi ídőben sajnos azt tapasztaltam, hogy szerencsétlen hősőmnek az élelem és a víz szerzés igen nehezen megy, a télapok, melléfogások és stb miatt, miért van ez így. Ez egy rossz vicc, vagy a balsors ajándéka hősőm számára?

Handler (hősnév: Err2002. március 22., 06:03:22
Jó reggelt minden korán kelőnek!
Remélem senkit nem ébresztettem fel, a korai zajongással. :-)
Kellemes hétvégét kívánok Mindenkinek, a hét utolsó munkanapján.
Remek, hogy reggel mondom, de lehet, hogy ma már nem keveredek fel ide.
Ez az oka a korai szép hétvége kívánságomnak.
Üdv mindenkinek, aki teheti, bulizzon jól!
Sziasztok.

Rony (hősnév: Rony2002. március 22., 03:31:22
Némi alvás, aztán folytatás...:(
Jó éjt, szép álmokat, szép reggelt, jó hétvégét... :)

Rony :)
(most aztán éjjeli bagoly)

***Csabi
Holnap úgy sem lesz se időm, se erőm... (most sincs) most küldök egy kis olvasnivalót. :))
(Bár igyekszem haza, ha kivégeztek minket. De azután félholt állapotban leledzem.)

Szabó Lőrinc: Csók

Egy csók: a szem
kezdte, vagy a szív, –
mint néma kiáltás
ömlött ki a szánkra:

valamit akartunk
mondani, biztos,
egyet, ugyanazt,
s nem volt idő rá:

egy csók: a szemből
indult, vagy a szívből
s ajkunkra húzta
éhezni a lelket:

valami forró
csordult ki belőlünk,
édesen,
mint méz a virágból:

és már csak a két száj
élt, összetapadva,
két meztelen állat,
és ette a csókot.

Rony (hősnév: Lopakova2002. március 22., 01:58:19
***Hore
Megzavarod a gondolataimat. (A végén azt sem fogom tudni, ki vagyok!)
Nem tudom, hogy ki fogta, de jól fogta! (Erős marka van, az egyszer biztos!) Még mindig istentelenül sajog a bokám... :)))
No mindegy. Összezavarodtam. :)))
(Pont most??? jajj... :)
Megyek, mert énekes halott sem lesz belőlem!
(Opsz, egy jelet fogtam! "Bartók Rádió, Budapest, a pontos idő 2 óra. Híreket mondunk.":)

Hore  2002. március 22., 01:42:33

Halihó!

* (Ez egy jel, ha így megfelel.)

***Kedves Nyavalygozó Hősök!

Kis lemaradásban vagyunk, így türelmeteket kérem.
Egyben kérlek benneteket, hogy jó e-mail címet adjatok meg!
(Különben nem tudunk válaszolni!)

***Rony!
Valamit félreértettél: nem én fogtam a bokádat:
A Oasztal Szelleme volt... :-)

Üdv:
Hore

Rony (hősnév: Rony2002. március 22., 01:16:51
***Hore
A lányok, s én is köszönöm. :)

Rony :)
@-)--

(Naaaaa... eressz már el! Így tényleg nem szabadulsz tőlem! Legközelebb álnéven nyavalygok! :)))

Rony (hősnév: Dr. Boróka2002. március 22., 01:01:13
Na egye fene, megkegyelmezek... :)
Gondolkoztam azon, hogy kapjak-e koffeinmérgezést, vagy inkább egy kis vitamint? Hááát... a legegyszerűbbnek az tűnt, hogy először a kávé, cukorral tejszínhabbal (ami ritkaszámba megy nálam, hogy tej nélkül), azután most jöhet a tea, a gyümölcsdarabkákat leforrázó hagyományos módszeres. :)))
No meg a világirodalomdoga. Én is tudom, mikor kell elmenni koncertre. :))) De kihagyhatatlan volt. Vonyósnégyes, ami jazzt játszik a javából. (majd igyekszem a cd-jüket használható formába tenni. :)))
Felejthetetlen!! 2 ráadás, s utána sem engedett a közönség, erre a los angelesi fiúk álva(!) elrittyentették "jó magyar" módra a Monti Csárdás elejét! Wooowwwwwwwwwwww..... :)))
No nézzük csak röpkén...
Ja, amiért jöttem. :))
***Csabi
Na várj csak! Ezt még visszakapod. Ennyit az érzéstelenítésről! A kávé hatása is kiszállt belőlem! :)))))
***Hore
Égre földre kerestelek, de se itt, se ott...
Egye fene, no! Megfoghatod a bokámat!
De javulok. Nem látod a javulást?? :))
Az átfutási időttt... hátttttt..... :)) Jobb lett volna ha több részletben megy? Örülj neki, hogy 1 helyen volt, nem kellett sokat keresgélni, de ha nagyon akarod....
Azt viszont mondtam, hogy most elkezdek gondolkodni, mielőtt cselekszem. (De még nem szabadulsz...) Ereszd már el a bokám!!!! :)))
***Sanya
Két citrom leve, egy nagy kanál méz, fél liter forróvíz, gőzölögve meginni, jól kiizzadni a bacikat, s a betegségnek lőttek. (Canadai recept! :))
A többiektől elnézést, elszólitanak a könyveim, meg a jegyzetek. Holnap kivégzés... :(
Aludni akarok!!! :))

Sanya (hősnév: Calogero2002. március 21., 22:17:06


Majdnem lebuktam, ugyhogy most szepen el is osonok. ;)

Sanya


János (hősnév: Szilver2002. március 21., 21:54:49
Jóestét mindenkinek
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Annyira nyakig volt a munkában, hogy jóformán semmi ideje nem maradt a Tranai erkölcseinek és népszokásainak további földerítésére. De az Állampolgári Szavazófülke megtekintésére mégis sikerült időt szakítania.
Ez az egyedülálló tranai közintézmény egy csöndes mellékutcában, szép kis épületben székelt.
Ha belépett az ember, egy nagy táblával találta szemközt magát, amelyen valamennyi jelenlegi tranai közhivatal-viselő neve és rangja szerepelt. Minden név mellett gomb. A felügyelő megmagyarázta Boozgoe-nak, hogy ha benyomja valaki a gombot, jelzi, hogy nincs megelégedve a szóban forgó tisztviselő ténykedésével. A gombnyomás automatikusan regisztrálódik a Történelmi Csarnokban, s maradandó fekete pontot jelent az illető rovására.
Kiskorúak természetesen nem nyomkodhatnak.
Boozgoe ezt nem érezte különösképpen hatásosnak; de lehet, gondolta, hogy a tranai tisztviselők cselekvésének indítékai nem ugyanazok, mint a földiekéi.
Szinte minden este elment Jannáért, s kettesben derítették fel a Tranai színes kultúréletének valamelyik aspektusát: koktélbárba, moziba, koncertre, kiállításra jártak, elmentek a természettudományi múzeumba, vidám parkba, fesztiválra. Boozgoe-nál mindig ott volt a stukker, és több eredménytelen kísérlet után végül sikerült is egy kereskedőtől majdnem ötszáz diglót rabolnia.
Janna el volt ragadtatva, mint a helyében bárki más józan tranai lány, s együtt ünnepeltek a Cicamackóban. Janna szülei is elismerték, hogy Boozgoe, úgy látszik, képes lesz eltartani a családját.
Az ötszáz diglót s ráadásul Boozgoe prémiumának egy részét másnap éjjel visszarabolta egy férfi, aki magasságra és termetre nagyon hasonlított a Cicamackó csaposához, s egy vén Drog 3-as stukkere volt.
Boozgoe azzal a gondolattal vigasztalta. magát, hogy a pénz így legalább szabadon áramlik, s ez a kormány szándékával is megegyezik.
Aztán újabb diadalt aratott. Egy napon az Abbag Házirobot Műveknél vadonatúj anyagot dolgozott ki a robotházakhoz. Ez egészen sajátos plasztik volt, amely még a súlyos ütődést és zuhanást is kibírta. A robot tulajdonosának különleges cipőt kellett viselnie, amelynek a sarka katalizátor-anyagot is tartalmazott. Mikor a robotba belerúgott, a katalizátor érintkezésbe került a plasztikházzal, s ez azonnali és igen kielégítő eredménnyel járt.
Abbag kezdetben kissé tétovázott: úgy érezte, ez túlságosan trükkös megoldás. De az új eljárás, mint a futótűz terjedt, a Házirobot Művek melléküzemágként rátért a cipőgyártásra is, és minden robottal legalább egy pár különleges rúgócipőt is eladott.
E horizontális gyártmányfejlesztés nagyon hasznára volt a vállalat részvényeseinek, s tulajdonképpen sokkal fontosabbnak bizonyult, mint az eredeti találmány, a katalizátorplasztik. Boozgoe jókora fizetésemelést és tekintélyes prémiumot kapott.
Most, hogy így fölkapta a dicsőség hulláma, megkérte Janna kezét, s mindjárt meg is kapta. A lány szülei örültek a házasságnak, s nem is volt hátra más, mint hogy megszerezzék a hivatalos hozzájárulást, hisz Boozgoe elvileg még külföldinek számított.

**********************************************************************
Üdv Szilver


Sanya (hősnév: Dakota moon2002. március 21., 21:52:45
*: Ugyanis itt most van tavaszi szunet, ami annyit jelent, biztosan hallottatok mar rola sokan, hogy az osszes itteni egyetemista es foiskolas elvonul valami draga es kozkedvelt udulohelyre, es csak alkoholizalnak, duhajkodnak es paraznalkodnak a vegtelensegig. Ez naluk egy hagyomany. Undorito!


Sanya (hősnév: suny2002. március 21., 21:45:48
....latom megint egyedul vagyok, hat rosszalkodom ujra egy ici-picit:)
Tegnap este foztem magamnak egy "kis" marhahuslevest, amivel 4-en laktunk jol. A lenyeg viszont, hogy kedvenc boltomban vasaroltam be, es gondoltam addig nem tagitok mig nem talalok valamifele paprikat. Hat talaltam is MAGYAR paprikat, igaz borsos volt az ara, de nem erdekelt megvettem, mert meg a marhapori receptje is rajta van. Ez nem semmi. Bar meg at kell olvasnom azt a receptet, mert szerintem ott valami buzlik....
***Rony
Teljes erobol, szoritok! ....hoppa.....
***TITAN
Lehet, hogy Magellanrol beszeltek, nem tudom, de ha te mondod, biztosan ugy van. Ki kellett nyomtatnom az altalad kuldott kepeket, es megmutatnom egy ott szuletett leanykanak,(utolagos engedelyeddel) hogyan is nez ki kishazaja. Majdnem elsirta magat szegeny, mar 6 eve nem volt otthon.
***Boszi
Bortura? Benne vagyok. Mikorra tervezitek? Ma foglaltattam helyet a hazautra, mar nincs sok hatra szamuzetesembol!
***Gabocza
Csak nem faztal meg, hogy tusszogsz te is?
***Aguti
Levelke szall!
***Csabi
Elnezesed kerem, hogy a vegere hagytalak, de neked egy kicsit tobbet szantam:
A receptet nem arultak el, egyik nap unatkoztak a szakacsok*, Es bepacoltak kb. 5 kilo baranycombot es az osszes pincert megleptek egy kis baranysulttel. Ilyen finom baranyt meg eletemben nem ettem. A recept persze titkos. Lehet, ha az itteni szakacsok kiscit megeroltetik magukat tudnak jot is csinalni....

Sanya;)))


Kormányfő (hősnév: Kormányfő2002. március 21., 15:46:10
Sajtóközlemény!
Szólítottatok!:))) ***Ti Áldott Istenadta Nép!:)))
Az évek, az évszakok, a hónapok telnek-múlnak.
A kormányok jönnek mennek.
Jelenleg én vagyok - az egyik, másik - Kormányfő. Nektek így Kfő!
Ezúton is üdvözlök minden választó ***(h)őspolgárt, ***(h)ősképviselőt!
Tisztelettel és üdvözlettel a ***Nép iránt!
***Veletek tűzön-vízen át!:)))Kfő:)))

Miky (hősnév: Ödibuc2002. március 21., 15:39:05
Tud valaki ajánlani egy kedves aranyos cukorfalatkát(hőslányt)mondani?

Miky (hősnév: Ödibuc2002. március 21., 15:35:30
Persze ez csak egy ötlet.

Miky (hősnév: Ödibuc2002. március 21., 15:34:52
Szerintem nagyon jó lenne haitt is (mint a teveclubban)lehetne "klánokat" alpítani.

Író Kéz (hősnév: Író Kéz2002. március 21., 14:37:45
Tisztelt Írók ÉS Olvasók Váróterme!
Az élénk-ülés csak megkezdődött, hál'istennek!:))), így másodiknak szót kérek a "Vízkeresztbe" beleszólásra! Ha, lehet?!:)))
A néphagyományok szerint Vízkereszt Jézus megkeresztelésének ünnepe. A karácsonyi ünnepkör zárónapja, vele kezdődik a farsang. A katolikusoknál a víz, a só, a kréta és a házszentelés napja. Valamennyi gonoszűző szer. A szentelt vízzel viharos napokon a házat hintették be, és a beteg halántékát is ezzel mosták. A szentelt sót a gyermekágy, a lepedő és a keresztelendőkendő sarkába kötötték. A krétával a házigazda Gáspár, Menyhért, Boldizsárt ("GMB"-t), a három király nevét írta az ajtóra. Ezeket a betűket csak Húsvét előtti nagyböjt első vasárnapján törölték le, hogy jobban tojjanak a tyúkok. A vízkereszti házszentelést a nép lényeges gonoszüzőnek is tartja.
Időjárásával a tél hosszára, a nyár esős, vagy száraz idejére és így a termésre, főleg a bortermésre ad előjelt. Talán ennyi! (Bocsi)Író Kéz

McYanó (hősnév: dr Kő Baltazár2002. március 21., 14:18:16
***Duch
"Pontosan mi a Vízkereszt ünnep jelentősége."
Ez egy kérdés akart lenni felém, ha jól értem, csak nem volt kérdőjel a mondat végén és ez elbizonytalanított. A Vízkeresztet csak a katolikus egyház ünnepli, ha jól tudom. A lényegét tekintve (itt most egy katolikus pap prédikációját idézném):
"Ezen a napon illetve ehhez az ünnephez
kapcsolódva végzi az Egyház a vízszentelés szertartását, és a házszenteléseket. Urunk megjelenését ünnepeljük.
Már egyszer megünnepeltük karácsonykor, de akkor az ő rejtett megjelenését a betlehemi istálló magányában, ahol csak a pásztorok találtak rá. Most mindannyiunk számára megjelenik, az egész nagyvilágnak. Ezt jelenti a bölcsek látogatása, s ahogyan ők megtalálták értelmükkel és hitükkel Jézus Krisztust, úgy velük együtt mi is megtaláljuk, és
meghívjuk otthonukba a házszenteléskor, hogy maradjon velünk egész évben.
Urunk megjelenése, a vízkereszt, tulajdonképpen egy második karácsony az Egyház életében. A keleti egyházakban ezt az ünnepet nagyobb hangsúllyal ünneplik meg, mint a karácsonyt. Ahogyan a bevezetőben említettem
karácsonykor közénk jön az Isten fia, a Messiás, de rejtve marad, csak az egyszerű pásztornépnek tárulkozik fel,csak ők ismerik fel benne a Megváltót. A mai ünnep azt akarja kifejezni, hogy Jézus megmutatkozik a népek előtt,mert a napkeleti bölcsek a föld népeit jelképezik. A napkeleti bölcsek személyében az egész földkerekség hódol az
Úr előtt, aki közénk jött, megtestesült, Megváltónkká lett, hogy megszabadítson bennünket a bűn rabságából. Jézus most már nemcsak a zsidóknak mutatkozik meg, hanem minden népnek, minden pogány népnek. Ezzel is mintegy jelezve előre küldetését. Mert eredetileg Jézus a Izrael házának elveszett juhaihoz jött, csak feltámadása után küldi
apostolait az egész földkerekségre, hogy hirdessék az evangéliumot."

Eddíg a prédikáció.
dr Kő

McYanó (hősnév: dr Kő Baltazár2002. március 21., 14:15:35
***OWK
Vannak sejtéseim ***Harmatcsepp kilétét illetőleg, csak hát az a baj, hogy nem követtem, hogy ki épp milyen néven fut még. A ***Kormányfő sem volt semmi ebből a szempontból, de ő legalább megírta nekem az összes művésznevét. Én is hasonlókat tudok róla, mint amit írtál. Jó lenne, ha visszatérne ezekre a vizekre is. De hát az időben nem fér bele minden amit csak szeretnénk.
***Rony
Az aggodalmaskodás árt a szépségnek! Ha nem is fémből készült, de lelki szikével nem árt kivágni.remélhetőleg levelet is kapsz ma tőlem.
Egyébként is! Nem mindent szikével oldok meg! Annyi jó szerszám van még, hogy egy jelentős ám apró szerszámtól várni minden megoldást fantáziátlan lenne részemről.
***macska
Nagyon örülök, hogy ment a gyógyír, mert kénytelen lettem volna valami gyógymódot eszközölni rajtad. Azt pedig nem mindig élik túl a pácienseim.
***Cat
Kérlek részletezd, hogy mit értesz a bodzso-levélről való receptírás alatt és megírom neked!
***Boszi
kedves!
Ne tégy magadban kárt! Hát akkor én minek vagyok itt! Gyere csak el kivizsgálásra és tuti lesz valami amiért kezelni kell majd utána!
Ofélia nővér már amúgy is régen adott beöntést...
***Barni
Akinek a könyvéből idéztem ő egy informatikával foglalkozó professzor és úgy gondoltam laikusként, hogy amit leír azt csak átnézi, hogy ne röhögjék körbe. Én nem tudom kritizálni amit ír, mert nem értek hozzá.
Nem egy hálás téma a matek, talán azért is vettem a téma elejére, hogy túl legyünk rajta. De tény, hogy ez csak EGY terület,amit érinteni szerettem volna. Örülök, hogy érdekel a téma. Holnap tervezem a következő hozzászólást.
***Csabi
Azért ne légy ilyen engedékeny, kedves barátom. Mindenesetre igyekszem nem visszaélni türelmeddel. Egyenlőre nem is kell félned, mert épp ***Boszinak tervezünk beöntést adni. Az is el fog húzódni egy darabig.
A rendelés mindíg folyik! Ha más nem van ügyelet! A hasfájásra: kend be átlósan sertészsírral, szórd be pirospaprikával mondd el az ablakból kelet felé kihajolva a "Nemzeti dal"-t és zárd az utolsó strófát "Élljenrákosi!" csatakiáltással. mindezt fényes nappal, ha sokan látnak! Ez után ha még mindig a hasfájás a legnagyobb problémád szólj! Az orrodhoz ne nyúlj, ne feküdj hasra (már a zsír miatt sem!) és kérj rá puszit az első csinos arrajövőtől, aki megsajnál.
***tibusoft
Örülök visszajelzésednek! Remélem érdekesnek fogod találni a további hiozzászólásokat is. Holnap nyomulni kívánok a következővel, ami ***Duch hozzászólására való tekintettel a mutációt és emberi agyat veszi górcső alá.
***Duch
Miért furcsa,hogy a véletlen esélytelen? Ez nem furcsa, hanem tény.
Kérlek pedig: említs csak legalább néhány olyan dolgot, ami "történik" és elhanyagolható a valószínűsége illetve összemérhető -fontosság szempontjából- azzal a kérdéssel, hogy vajon egy robbanás szerencsés végterméke-e a gondolkodó, érző, Istenkereső emberi lény, vagy valamilyen tudatos program áll-e mögötte.
Még egyszer szeretném nyomatékosítani: nem kívánom a matek keretei közé szorítani a valóságot, hanem arra szeretnék rámutatni, hogy a matek a valóság EGY RÉSZE, amely -mint megannyi más területe a tudományoknak- ELLENTMOND az evolúcióelméletnek! Holnap megyünk tovább az általad feldobott témára.
A gyufákkal próbálkozom otthon.
Kő Doky


Rony (hősnév: *Rony*2002. március 21., 13:44:40
Benézek, aztán mentem, majd csak vasárnap leszek úgy, ahogy szoktam. Remélem. :)
***Csabi
Pásztorlány nélkül nehezen fog menni a terelgetés! :)))

(pl)

Csabi (hősnév: kisscsabi2002. március 21., 13:10:06
Csak benézek,és már megyek is tovább!Sok Kisgazda itt nyomul,már csak az hiányzik hogy betereljék a birkákat!


(fb)

TITÁN (hősnév: TITÁN2002. március 21., 12:31:54
A rák után hoztak mindenkinek egy nagy tálat, amin volt egy languszta kettévágva, két közepes és egy kis rák. Volt egy hatalmas beefsteak és a köret. A languszta felét tudtam megenni és megkóstoltam a közepes rákot. Az már nem kellett. Nekiestem a beefsteak-nek és betermeltem. Az finom volt. Desszertnek palacsintát hoztak vanília fagyival és csoki öntettel. Utána pedig gyümölcstál jött. Amúgy egész este szolidan söröztünk. Élő szalonzene szólt. Az étterem neve egyébként Cowrie cove. A cowrie porceláncsigát ill. kagylópénzt jelent. A cove az kis öböl. Ezen kívül volt még Lobby lounge, Garden patio, Paparazzi, Buko bar and grill, Asiatica, Shang palace és Coco loco nevü étterem a szállodában. Azt mondom, hogy jóllaktunk, de nem a rákoktól. Mentünk a szobáinkba és jót aludtunk. Másnap a szokásos reggeli úszás és reggelizés után mentünk a gyárba. Nem voltunk csak délután 2-ig. A japánok kedvesek voltak, mert örültek, hogy megszabadulnak tőlünk. Csináltunk egy közös fényképet és siettünk vissza. Monduk a sofőrnek, hogy mutassa meg a Lapu-lapu emlékművet. Egy hatalmas szobor aranyszínüre festve. A pajzs és a kard pedig ezüst színű. A haverom azt mondta, hogy ő ölte meg Magellánt. A szigeten őrzik egyébként Magellán keresztjét. Erről többet nem tudok, mert csak képen láttam. Átöltözés után kimentünk és triciklit béreltünk, hogy bevigyen a városba. Nagy élmény volt. Már írtam, hogy 6 személyes. Az oldalkocsi rész pedig 4. A haverommal ketten is alig fértünk el benne. Útközben a sofőr belenézett a tankba. Később befordult egy kis utcába. Megálltunk egy bolt előtt. Műanyag kólás palackban narancssárga folyadékok voltak kirakva. Nagy volt a meleg, de mondtam a haveromnak, hogy ebből ne igyunk, mert nem tudjuk, hogy mi van benne. A tag elvett egyet és beleöntötte a tankba. Benzin volt. Mentünk tovább egy bevásárló központhoz. Ott vettünk néhány ajándékot. Vettünk egy csomó sört és egy üveg gint. Az a sör ami a hotelban 105 peso, az a boltban 17 pesoba került. Egyébként kocsmát vagy hasonló dolgot nem láttam. Sör az volt bőven, de más nem nagyon. A gin is európai volt. Részeg embert se láttam csak a haveromat. Jeepney-vel mentünk vissza a hotelba. NEM SEMMI ÁM. Előtte csak a klímával ellátott Mercibe ültünk. Most meg előbb a tricikli, majd a jeepney. Állandóan dudának, előzgetnek, és mindenki boldog. Nem szidják egymás anyját pedig nagyon vadul közlekednek. Koccanást se láttam egyet sem. 200 pesot adtunk a jeepney sofőrjének, aki majdnem kiugrott a bőréből örömében. Az algaszedő embernek ennyi a napi bére. Holnap folytatom.

TITÁN

Handler (hősnév: Err2002. március 21., 10:46:42
Szerbusztok!
Boszi: Szia! Kedves a bíztatásod. Tudod az a fő csapásom, hogy dolgoznom is kell.
Nem csak kőből él az ember fia!
És a „konkurenciánál" is vannak kötelezettségeim. Becsület béli dolog, pikk-pakk nem hagyhatom ott Őket.
Ott a „kislányom”, sok barátom. Egyébként mailt használok, ha lehet. Tudod, bármit dolgozom a gépen, minden frissítés nélkül bejelez az Outlook, hogy üzenetem van.
Így jártam. Ha tehetem, amikor a hősemberem ellátom, írok néhány sort. Elég körülményes a dolog, de megoldom.
Az igazi az lenne, ha otthon is lenne Internet szolgáltatásom. A gépem nincs „bepókhálózva”.
Remélem, előbb utóbb megoldom, de egyelőre várakozó álláspontot foglalok el. Hosszú, de nem is lényeges számodra, számotokra a történetem.
Viszont írásra Mindenkinek!
Szia Kedves Boszi.
Handler mára kilép…
Bye, bye!

Író Kéz (hősnév: Író Kéz2002. március 21., 10:13:34
Tisztelt Írók és Olvasók Háziorvosalanyai! ***Ti ÉS!:)))
Akár milyen álmos az ilyen reggel a magamformájú íróembernek, azért egyszer eljön a megvilágosodás. Függöny szét, róló fel! Reggel és esik.(-
Azért Benedek jeles nap van. Már cirka tíz órája, és még hátra 14. Éljetek Benedekek sokat és jól! Benedek Elek,meseíró; prof.dr. Benedek István, az utolsó magyar polihisztor; Benedek Miklós, színművész és fia,Benedek - a Túró Rudis és a krémes doppingvádas - olimpiai bajnok vizilabdás, sajnos csak őket ismerem.
Ma a fokhagymát és a zsírt szenteltetik meg a templomban. Ezeket kell kenni a megdagadt, hasogatásban szenvedő végtagokra. Termésfakasztó nap fűre, termőnap a fokhagymára, amelynek gonoszt távoltartó, de gyógyító ereje is van. Ha ezen a napon dörög az ég 40 napig száraz idő lesz, végre.:))) Ajánlom magam, Író Kéz

Gabóca (hősnév: buflák2002. március 21., 09:57:00
***Boszikám

Éppen Sanyához írt leveledet olvastam, amikor is tűsszentettem egyet, a Következő mondatod, pedig pont azzal kezdődött" Jól hallottam? Valaki tüsszentett?" Erre úgy elkezdtem nevetni, hogy majdnem lefordultam a székből. :)))
Igen, jobban megvizslatva, valóban egy sport szériás seprűt választotta. Kipróbáltam, kicsit ugyan huzatos, talán ezért is fáztam meg, de nagyon jól veszi a sebességi fokozatokat. Meg is ijesztettem két kuyasétáltatót, persze, rögtön megugattak a kutyák is. Magassabb légtérben, pedig összeütköztem egy-két denevérrel, akik éppen kockára akartak fagyni. Gyorsan meggondolták magukat és visszabújtak a barlangjukba még egy kicsit szunyokálni. Landolásom az erkélyen teljesen szabályos volt és minden simán ment, csak éppen dörömbölnöm kellett az erkély ajtón, mert nem a balkonról startoltam, hanem a ház elől és elfelejtettem nyitvahagyni az erkélyajtót. Fagyoskodtam még vagy fél órát, mire méltóztatott beengedni a párom. De azt hiszem kedvet kaptam repkedni a szelek szárnyán. Ez a szabadság érzés!... :)))

Pusz
Gabóca (Hová lesz a túra ma este?)

Boszi (hősnév: Seraby2002. március 21., 09:46:03
Drága kedves **Barni!
Hozzád betértem itt azért út közben, gondolván, személyesen jövök el a barlangodba. :o)
Össze-vissza szégyenlem magam, amiért csak most válaszolok eme megtisztelő felkérésre. :o)
Már ismersz, semmi jónak nem vagyok elrontója, mehetünk táncolni!
( Bár azon tűnődöm, ha te fűszoknyában leszel, nekem miben is kell lennem? Ajjajjj, rosszat sejtek! )

Puszi:
Boszi

Gabóca (hősnév: buflák2002. március 21., 09:40:29
***Csabi

Kérdezz nyugodtan, tedd fel a kérdésed!

***Barni

Nálunk nincs leállás, és kötelező kivenni a szabikat, mert nálunk 3 évig görgetődnek a szabinapok. Persze először mindig az éppen aktuális éves szabi fogy, aztán ha már az elfogyott, akkor jön az előző évi megmaradt. És így tovább...

***Sanya

Végre megvagy, már azt hittem, hogy teljesen elvesztél? :)) Jobbulást kívánok, küldök egy csésze forralt bor szegfűszeggel ízesítve.

Pusza

Gabóca

Boszi (hősnév: Seraby2002. március 21., 09:39:26
Ááááááááhh! Félálmosan felkelek, még csak szempilláim alól pillogok ki kócosan. Főzök magamnak egy kávét, majd csak így egyszerűen éjszakai neglizsémben lehuppanok egy épp utamba kerülő székre itt a Oasztal mellé.
Gőzölgő kávémat szorongatom kedvenc bögrémben, mikor észreveszem a kis rovátkákat a kissé már megviselt Oasztalba vésve. Nocsak, ez ki lehetett?
**Sanya? Nahát, igen, ez az ő aláírása. Lássuk csak, írtak e nekem is valamit a szorgos kezek itt az éj leple alatt a messzi távolból?
Áhhá, igen, ez kedves tőle. :o)
Gyorsan válaszolok is rá:

Kedves **Sanya!
A válaszod is megérkezett, levett a lábamról, nagyon kedves volt, köszönöm. :o)
Hmmm, nem is tudod, milyen szívesen olvastam, amit a Zirfandel borról, és a pincészetekről írtál. ( Szerintem ezzel egész biztosan nem voltam egyedül ) Nőiesen megvallom, még soha nem hallottam erről a borfajtáról, de szívesen megkóstolnám, ha majd egyszer arra vet a sors. És jó tippet is adtál az eljövendő bortúránkhoz. :o)( Bár az lenne az igazi, ha te is ott lehetnél, úgy látom, szereted te is a borokat )
...Hogy mit? Jól hallok? Valaki tüsszentett? Nem, ez nem **Anettünk volt, ő németesebben hapchizik. Kedves **Sanya, csak nem megfáztál? Egészségedre! Milyen volt a húsleves? :o)

Kedves **Rony!
Tegnap egész nap feledékenység elleni szert kotyvasztottam ( Nem lehetett hallani az "apró" robbanásokat? ) Ma úgyhiszem, ez látszik is kissé zilált ábrázatomon. ( Hogy nem ismertek rám? Én vagyok!Boszi! Csak éppen a koromréteg alatt kissé megbújva )Hmmmm, azt hiszem, inkább maradok a jól bevált Cavintonomnál. Na, hová is tettem, hová is ......
Valóban, tényleg van seprűd, méghozzá profi módon repkedsz vele már szinte az első naptól fogva. Ehh, még ilyet! Hát nem elfelejtettem? Na de sebaj, csak kerülne már elő a Cavintonom! Pedig valahová ide tettem.... Vagy mégsem?

Kedves **Gabóca!
Azt a seprűt hol vetted? Melyik seprűboltban? Jól megnézted, nem volt véletlenül ráírva, hogy sportseprű? VAgy esetleg a boltra, hogy Banya-bolt? Mert ott árulnak ilyen változatokat. Tudod, vannak univerzális darabok, amik tudnak takarítani, és repkedni is egyben, de vannak olyan speciális fajták is, amik csak vagy az egyiket, vagy a másikat tudják. Te úgy tűnik, a speciális változatból pont a másikat fogtad ki. Kipróbáltad már a háztömb körül, hogy repül? :o)

Kedves **Cat!
Az emilt megkaptam, tele volt érdekes dolgokkal. :o)
Ígérem, válaszolok, hamarosan! Ami pedig a rószát illeti.. Hát izé... Bocsi, a tövisekkel nem számoltam, tudod, olyan hatásosan őrizték a helyed! :o)

Kedves **Tibusoft!
Akkor este mehetünk? :o)

Kedves **Aguti!
Vagyok én, vagyogatok, csak mostanában valahogy egyedül, magányosan cirkálgatok. ( No meg tegnap otthon a barlangomban feledékenység elleni lötyivel kísérleteztem, aztán még ma is azt pihenem )

Kedves **Mylady!
Örülünk, hogy bekukkantottál! :o)

Kedves **Valka!
Megmásztad már azt a lajtorját? ( Ha igen, remélem, sikerrel jártál ) :o)

Kedves **Handler!
Ezen a fórumon remélem, megtalálod te is a helyed. :o)
Azért miközben tanulgat a hősöd, néha bekukkanthatnál közben is ide közénk! :o)

Kedves **macska ( persze az éjjeli )!
Seprűmet felvérteztem, hátul kipárnáztam, zacsikkal- olyan kicsikkel elláttam. Este akkor repkedhetünk? **Tibusofttal feladatunk van. :o)
Aprópó, a tegnapi kísérletezésünket a barlangban hogy élted túl? Minden rendben? Azért köszi a segítséget! :o)

Na, de mostmár be is fejezem, a kávém is elfogyott.
Legyetek jók és szobatiszták!

Cirokseprűm hó, hahó!
Repülj vélem, vad csikó!


Gabóca (hősnév: Subi-Dubi-Dúúú2002. március 21., 08:45:47
Kedves ***Napsugi!

Az Istenke éltessen sokáig a neved napja alkalmából :))) Ugyanis ma ünneplik névnapjukat a Napsugarak, többek között a Benedekek, Bencék és Bánkokkal. Teljes jól a napod, és jó volna, ha mégis csak felragyognál. Ha már kint az égen ez nem lehetséges, akkor itt a Oasztalon :)))

Név:
Napsugár
Újabb keletű magyar névalkotás a hasonló közszóból. Igen ritka.

Puszi

Gabóca

rapcsák (hősnév: rapcsák2002. március 21., 08:39:08
Hősök! Férfiak és ***Asszonyok! rapcsák folytatja, már V/4. résszel.
Mostantól komoly probléma elé nézek, mert a magyar ékezetek nehezen adják vissza megfelelően a negyvenezer-harmincötezer évvel ezelőtt keletről Európába érkezett nép pontos nevét. Ez a vadásznép nyúlánk, 1,70-1,80 méter magas, atletikus alkatú, szegletes, de inkább keskeny koponyájú emberek voltak ők. Markáns kiugró álluk kissé hegyesen végződött, úgyhogy az arc alsó fele mintegy háromszöget képzett. Az orr hosszú és keskeny, a homlok magasan ívelt volt. Ezek a - most jön a jelölés problémám - a CRÔ-MAGNONI emberek. Elnevezésüket a dél-franciaországi Les Eyzies de Tayacban található Crô-Magnon egykori kőbányájában feltárt első leletek után kapták - tényleg kitűnő vadászok voltak. Hordákba verődve a vége felé járó jégkorszak mamutját, hatalmas medvéjét és más nagyvadját is üldözőbe vették.
Képesek voltak összefüggően beszélni. Ezért közösen tudták megtervezni és végrehajtani a vadászatokat. (Folyt. holnap) Üdvözlettel, rapcsák

Handler (hősnév: Err2002. március 21., 08:36:28
Sziasztok Mindenki!
Csak beköszönök, mert alig hagytam el a pelus korszakot.
Majd jelentkezem, ha már tényleg megerősödöm.
Egy hasonló fórumon leledztem eddig, de tele velük a hócipőm.
Mondjuk ez magánügyem, és hogy senkit ne sértsek meg, nem mondom honnan "igazoltam" ide.
Egy ismerősöm javasolta ezt a címet.
Szerbusztok, remélem, megtalálom az ismerősöm, aki idehívott.
Megkérdezhetném, de milyen játék az, amit nem vesznek komolyan???
Elnézést a „betörésért”! :-)
Handler

Duch (hősnév: Valka2002. március 21., 08:11:57
Köszi ***Tibu, ***Csabi.

Üdv,
Valka


TITÁN (hősnév: TITÁN2002. március 21., 07:59:41
***Sanya
Lapu-Lapu valóban 1 hős volt és Magellánt ölte meg. Legalábbis a haverom ezt mondta. Majd elküldöm a monumentális emlékművéről a képet.

Folytatás dél körül. A java még csak most jön!

TITÁN

Barni (hősnév: Bu N'Ko2002. március 21., 07:16:49
Sziasztok

**Csabi
Eljen :)

**Rony
Folytasd :) Meg a vegen ha sikerul eljutnom a HTalira es ott leszel
szavadon foglak es odateszlek rantott sajtot kesziteni parolt zoldseggel :)))

**Gabóca
Mehetni eppen mehetnek csak nem eri meg :) A legjobb idopont szamomra
agusztus es december. Igy kilobbiztuk a fonoktol hogy agusztusban 3 hetig
es decemberben 2 hetig bezar a ceg. Mindenki szabin van akkor :)))
Valtoztatni ezen lehet ha valakinek surgos elinteznivaloja van de akkor
agusztusban egyedul fogja nyomni a melot ami elegge unalmas :))

**Boszi
Ejnye bejnye semmi visszajelzes a tancfelkeresemre? Illik igy megvarakoztatni
egy fiut? :)))))))) Vagy a nagy fuszoknyakeszitesbe meg erre sem jut idod? :)

Barni

Csabi (hősnév: kisscsabi2002. március 21., 06:29:57
Jó reggelt mindeenkinek!!

Pocsék esö , reggel!Az emberbek semmizez semmi kedve!

***Rony
Biztam benne,hogy nekem válaszólsz. :)))

***sanya
Hól marad a(kaja)?

***Boszi
Na,sok esöt küldtem? :)))

***Bodzso
Mizujs a Monor Tell-nél,mennek az ügyfelek? :)))

***Napsugi
Szia.Légy vidám! :))))))))))))))))))))))

***Anett
Komolyan,most már merre vagy?

***Zsuzsi
Jó,persze hogy az van kiírva.:))

***Gaboca
Van egy kérdésem?

***Barni
Éljen F.E.P.!!!

***Tibu
Itt vagy?

***Tom
Most jól jönne,az a jókis szakanyag!

***My Lady
KOMOLY!!!!
Olvasd lent!! :))

Na jól most már elhúzok!

(fb)

HAMMARNE (hősnév: Hugos2002. március 21., 06:29:28
Szép jóreggelt mindenkinek!

Sanya (hősnév: Calogero2002. március 21., 02:03:13
Jo ejszakat mindenkinek!

:)


Sanya (hősnév: suny2002. március 21., 01:00:59
***Rony
Nix pancake. Kisse lebetegedtem. Az itteni influenza kicsit mas bakteriumokkal rendelkezik, mint az otthoni, ezert nem tud gyenge testem ellene vedekezni, es teljesen beteg vagyok eppen. Tok jo, mar regen voltam ennyire gyenge es lazas. Zsibbad mindenem, es a taskamat sem tudom megemelni annyira legyengultem. De ma este fozok egy igazi huslevest, ami majd meggyogyit.:))))))))

Sanya (hősnév: suny2002. március 21., 00:55:25
Kellemes ejszakat! Latom mar mindenki az igazak almat alussza. Akkor most enyem az asztal? Rakarcolok egy-ket uzenetet nektek, Ha felebredtek, lassatok, hogy itt voltam en is. Ugy erzem most magam, mint a Telapo, vigyaznom kell, suttogva lepkedni, hogy ne ebresszek fel senkit.
***Rony
Eszaki szel hozott egy kis baguette illatot, azert a kitero, es a csinos francia lanyok az utcakon, hmmm.....:))))))))))))
***Gabocza
Orromat nyujtom, s karomat veszed...
Levelke itten, valasz reppen:)
***Boszi
Megjott minden, - " -
***Szoke Ciklon
Ismersz? Honnan? Azt sem tudod ki vagyok. Vagy megis?
??????
***Aguti
A helyes irasmod; Zirfandel. Jol tudod, a pecsi puspokseg egyik hires misebora, meg nagyon regen a svabok hoztak ezt a szolofajtat hozzank, es a mai napig eloszeretettel termesztik es fogyasztjak (mi is). Nagypapamnak ez volt az egyik specialitasa. Nagyon finom, es nem olcso borfajta, aki teheti latogasson el Baranyaba, Villanykovesdet ajanlom, az ottani pincekben eloszeretettel kostoltatjak az emberekkel. Egyik legnagyobb termeszto, Tiffan Imre (szemelyes jobaratom) mesteri szintre emelte ennek a fajtanak a muveleset.
***TITAN
Megkerdeztem egyik kollegamat Lapu Lapu varosarol. Nagyon regen volt egy uralkodo, aki ebben a varosban elt, es mindenkit rabszolgasagra itelt. Katonaallamot hozott letre a benszulottek kozott. De volt egy bator legeny, aki a sarkara allt, es egy maroknyi legennyel leigazta a gonosz uralkodot, es a varost rola neveztek el. O adta vissza az emberek szabadsagat. ez persze csak egy legenda, ki tudja mennyi igaz belole....

Sanya:)


Rony (hősnév: Dr. Boróka2002. március 20., 22:46:12
Most csak gyorsan, mert fáradt vagyok, s megyek alucikázni! :)))

***Csabi
Neked mindig! :)))
Egy választ még megírok...
***Mr Slowhand
Akkor jó!
A másnak való írkáláshoz: ülj le, csukd be a szemed, s halgass a szívedre. :)))
***Sanya
De eltüntél,
Hány pancake-et ettél? :)))
(Na most jól írtam? Vagy csak derengett...)
***Boy
Nincs mese,
ennek a nyelvnek az orvosnál a helye! :)))
Vagy ha gondolod menj, s hütsd le a hóban!
Aztán mehetünk megkeresni a kesztyüt. :)
De most elfáradtam, megyek aludni.
(Jó, nem felejtem el lecsatolni a lambériát!)
***Mylady
Hatalmas tartozás, de remélem utólérem magam. Most a könyveim nyertek! :(
***Tibu
Semmi lapát, semmi segítség? Vagy csak kávé fejében kapok; :)))
***Titán
Jaj de jó, itt a folytatás! A névjegykártyás dolgot azt megtanították a suliban, de én is elfelejteném...
Aztán, hogy ez a szálloda milyen gyönyörü... ha tudom, beugrom a böröndbe, s ha nem fértem volna, akkor mentem volna fogyira! :)))
Van még egy vers. Láttad?
***Barni
Hát tehetek én róla, hogy munkaidöben olvasod? Én este írtam! :))) De tény, hogy ilyen finomságokra is kapható vagyok, még fözés terén is. Rólam aztán el lehet mondani, hogy mindenevö vagyok, kivéve egy dolgot: a paradicsomoskáposztát! Azzal a világból is ki lehetne kergetni...
Folytassam? :))) Rántott sajt párolt zöldségekkel és tartármártással?
Aki viszont a húsra startol (***Csabi), annak tatárbeafstek (ha sikerült jól leírni:)) vajaspiritósra. :))) Hmmm....
Az irányzékot megadod, s repül! :)))
***Skarab
GYIK/FAQ :)) Ha nem értesz valamit, akkor kérdezz. Jó nevelést! :))

Rony :)

skarab (hősnév: skarab2002. március 20., 22:39:18
Sziasztok! Most született a hősöm. Aki tud adni használható tippeket a neveléshez írjon. Köszi : Skarab

János (hősnév: Szilver2002. március 20., 21:36:47
Jóestét mindenkinek
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

- Hát magában nincsen kezdeményezés? - kérdezte Boozgoe. - Ha szegény, hát miért nem megy és rabol, mint mindenki más?
- Egyszerűen nem volt rá módom. Először a gyerek kapott szamárköhögést, s mellette kellett virrasztanom minden éjjel. Aztán elromlott a derrzin, és a feleségem pörölt velem álló nap. Én mondom, minden házban kéne tartalék derrzint tartani. Aztán úgy határozott, hogy míg a derrzingenerátort meg nem javítják, nagytakarítást csinál, s valahova elrakta a stukkeromat, maga se tudta, hova. Most meg épp egy barátomhoz mentem, hogy kölcsönkérjem az övét, mikor...
- Elég! - mondta Boozgoe. - Ez rablás, és én valamit akkor is el fogok rabolni magtól. Gyerünk, a tárcáját!
A pasas szánalmasan szipákolva előhúzott és odaadott Boozgoe-nak egy viharvert bankótárcát. Boozgoe mindössze egy diglót talált benne, egyetlen földi dollár egyenértékét.
- Csak ennyim van - szipákolt a pasas nyomorultul -, de legyen vele boldog. Tudom, milyen az, kinn állni a huzatos utcasarkon egész éjjel... ,
- Tartsa meg - mondta Boozgoe, kezébe nyomta a bankótárcát, majd otthagyta faképnél.
- Jaj, nagyon köszönöm, uram! - hálálkodott a pali.
Boozgoe nem felelt. Vigasztalan rosszkedvében visszament a Cicamackóba, visszaadta a csapos stukkerét és álarcát. Mikor elmondta, hogy járt, a csapos a hasát fogta a röhögéstől.
- Még hogy nem volt pénze! Ember, ez a legrégibb trükk a világon! Mindenki hord magánál egy hamis tárcát, a rablásra való tekintettel... van, aki kettőt vagy hármat is. Megmotozta ?
- Nem - vallotta be Boozgoe. - Testvér, maga nagyon zöld.
- Hát igen. Ide hallgasson, én igazán megfizetem a számlám, amint valami pénzre szert teszek.
- Hogyne, hogyne - mondta a csapos. - Most pedig a legokosabb, ha hazamegy, és alszik egyet. Mozgalmas éjszakája volt.
Boozgoe egyetértett vele. Fáradtan ért vissza a hotelszobájába, s amint letette a fejét, már aludt is.
Bejárt az Abbag Házirobot Művekhez, és férfiasan birkózott az automaták tökéletlenítésének problémájával. A földi találékonyság eredménye még ilyen embertelen munkában is kezdett megmutatkozni.
Boozgoe kidolgozott egy plasztikanyagot a robotház céljára. Alapanyaga szilikon volt, azzal a "szilikitt"-tel állt rokonságban, amit a Földön már réges-rég használtak. Szívós volt, rugalmas és kopásálló; igazán rengeteget kibírt. De amint harminc font vagy annál nagyobb erejű rúgás érte, tört, és rendkívül mutatósan hullott darabokra.
Munkaadója megdicsérte, prémiumot utaltatott ki neki (nagyon is ráfért!), és azt mondta, dolgozzon csak tovább az ötleten, és ha lehet, szorítsa le az anyag ütőszilárdságát huszonhárom fontig. Mert, mint mondta, a kutatólaboratórium adatai szerint annyi az átlagos frusztrációs rúgás ütőereje.

***********************************************************************
Üdv Szilver


Boy George (hősnév: Gyuri fiú2002. március 20., 21:24:30

Szép jó estét!

*** Rony
Jaj, ne! Nem akarok olvosz bácihoz mennniiiiii..!!!
Inkább a kesztűt kelessük.. ne isz törődj, moszt a nelvemmel..
és a pöszeszégemmel..OOOOOO)))))))))))
AAaúúúúúúúú! ***Doky báci, nadon fog fájni??? ooo))))

Mr Slowhand (hősnév: bonzo2002. március 20., 20:46:46
***Rony
olvastam és jólesett :o)))
Sok sikert, később valamikor megy a válasz, még másnak is kell valami okosat írnom (csak tudnám mit...)

Bali (hősnév: Csülök2002. március 20., 19:46:33
***Hősistenek!
Mondjátok meg, mit tegyek!? Szeretnék egy hőst, de sajnos a név, amit szeretnék neki,egy halott hős már birtokolja! Nem lehet ilyenkor valamit tenni? Vagy várjak?
Csörike: B.

Origami(Orsi) (hősnév: Dávid a hős2002. március 20., 19:38:46
Sziasztok!!!!!!

S.O.S.!!!!
Dávid a hős élettársat keres!!!nagyon magányos szegény!!!még ma kellene egy szép hősleány!
köszi,sziasztok!

Mylady (hősnév: Mylord2002. március 20., 19:04:19
Szépjó estét mindenkinek!

Nem megleődni az idegen email cím miatt, koleszból írok!
Régen járam felétek!
***Csabi
Mi jót sütünk? Vagy főzünk? :))
***Bodzsoka/Évám
Rólam meg is feledkeztél? :(( Nem is reaálsz már rám, megharagudál vmiért? :((

Na mára ennyilsz belőlem, jó volt köztetek, ennyire is!
SOk puszi és jó éjt mindenkinek!
Bye: Mylady

Csabi (hősnév: ZORRO2002. március 20., 18:33:51
Jó estét mindenkinek.
Most csak ,rövid kis tésztás recik!

Töpörtyűs pogácsa

Hozzávalók

A tésztához


• 700 g liszt
• 300 g tepertő
• 50 g sertészsír
• 20 g élesztő
• 2 db tojássárgája
• 1 dl száraz fehérbor
• 1,5 dl tej
• őrölt bors, só

• a szóráshoz: 100 g liszt
• a kenéshez: 1 db tojás


Elkészítése:

A tepertőt ledaráljuk, és a zsírral, sóval, őrölt borssal és kevés liszttel összedolgozva hűtőbe tesszük felhasználásig. A tejet meglangyosítjuk, elkeverünk benne kb. húsz gr lisztet, belemorzsoljuk az élesztőt, megkelesztjük. A megmaradt lisztből, - ha a kovász duplájára növekedett - a tojás sárgájával, a borral, és sóval közepes keménységű tésztát gyúrunk. Kelesztjük, majd lóhere formájúra nyújtjuk, közepére helyezzük a tepertős tömeget, a füleket a tepertős tömegre hajtjuk, (a hajtogatott tésztáknál leírt módon) kinyújtjuk, szimplára hajtjuk, és hűtőbe tesszük. További hajtogatás 1 dupla, egy szimpla, egy dupla. Természetesen a hajtogatások között a tésztát hűtőben pihentetjük. Az utolsó pihentetés után 2,5 cm vastagra nyújtjuk, tetejét 2 mm mélyen bevagdossuk, pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk, kézzel megsodorjuk (formázzuk), tetejét megkenjük a felvert tojással, sütőlemezre tesszük, utókelesztjük. Forró sütőben aranysárgára sütjük. Lehetőleg forrón rakjuk tálra, és szolgáljuk fel egy korsó hideg sör kíséretében.

Farsangi fánk

Hozzávalók

A tésztához


• 500 g liszt
• 50 g porcukor
• 4 db tojássárgája
• 80 g vaj
• 25 g élesztő
• 2,5 dl tej
• 0,5 dl rum
• só

• a szóráshoz: 100 g liszt
• a tetejére: 15 g vaníliás cukor
• a töltéshez és a tálaláshoz: 100 g barackíz
• a sütéshez: olaj


Elkészítése

Egy dl langyos tejjel, az elmorzsolt élesztővel, nyolcvan gr liszttel, kevés cukorral a gyúrt élesztős tésztáknál leírt módon kovászt készítünk. A további folyamatban csak annyi az eltérés, hogy a jól összedolgozott tésztához végül hozzáadjuk a rumot. A kelesztett tésztát lisztezett nyújtótáblára borítjuk, majd 2 cm vastagságúra nyújtjuk. A lisztbe mártott fánkszaggatóval hirtelen mozdulattal és nagy erővel kiszaggatjuk a fánkokat, lisztezett konyharuhával letakart tálcára helyezzük, majd beborítjuk a másik konyharuhával, és langyos helyen ismét kelesztjük. A megkelt fánkokat óvatosan felemeljük, közepükre mélyedést alakítunk ki, majd a mélyedéssel lefelé bő, középmeleg olajba helyezzük, és fedővel lefedve kezdjük a sütést. Amikor az egyik oldaluk megsült, megfordítjuk és fedő nélkül fejezzük be a sütést. A fánkokat lapátkanállal kiemeljük, jól lecsepegtetjük. Meghintjük vaníliás porcukorral, a mélyedésekbe töltve, vagy külön edényben melegített és rummal ízesített barackízt adunk hozzá. Forrón tálaljuk.

Érdekesség: a farsangi fánkot két villával illik fogyasztani, nem szabad késsel vágni, csak mintegy tépni a két villa segítségével.

Fonott kalács

Hozzávalók

a tésztához


500 g liszt
• 20 g élesztő
• 40 g porcukor
• 3 dl tej
• 50 g vaj
• 2 db tojássárgája
• só

• a tészta nyújtásához: 100 g liszt
• a sütőlemez kenéséhez: olaj
• a tészta kenéséhez: 1 db tojás


Elkészítése

A gyúrt élesztős tésztáknál leírt módon elkészítjük a kelt tésztát. Ha megkelt, lisztezett gyúródeszkára borítjuk, és három vagy öt cipóra osztjuk. Ezekből egyforma rudakat sodrunk, és egy kicsit meghúzogatva három vagy öt ágból a kalácsot megfonjuk. A megfont tésztát a zsiradékkal megkent sütőlemezre kelni tesszük. Ha kétszeres nagyságúra nőtt, tetejét a felvert tojással megkenjük és előmelegített sütőben, közepes lángon (180 fok) kb. 40 percig sütjük. Letakarva kihűtjük, és csak hidegen szeleteljük fel.

Pozsonyi kifli





Hozzávalók


A tésztához

• 500 g liszt
• 250 g vaj vagy margarin
• 4 tojássárgája
• 20 g élesztő
• 20 g porcukor
• 1,5 dl tej
• só

A diótöltelékhez

• 200 g darált dió
• 200 g porcukor
• 20 g vaníliás cukor
• 0,5 dl tej
• 50 g mazsola
• 2 cl rum

A máktöltelékhez

• 200 g darált mák
• 200 g porcukor
• 1 db citrom leve és reszelt héja
• 0,5 dl tej
• 50 g mazsola
• 2 cl rum

• a tészta nyújtásához: 100 g liszt
• a tészta kenéséhez: 2 db tojás


Elkészítése

A tejhez hozzáadjuk az élesztőt, és elkeverjük benne. A lisztet egy keverőtálba tesszük, hozzáadjuk a hűtőszekrényből kivett vajat vagy margarint, és gyorsan, hogy a zsiradék meg ne olvadjon, összedolgozzuk. Hozzáadjuk a tejben elkevert élesztőt, a porcukrot, a tojások sárgáját, a reszelt citromhéjat, csipetnyi sót, és egynemű tésztává dolgozzuk. Két egyforma nagyságú cipót formázunk belőle, liszttel meghintjük, és 20-30 percig hűtőben pihentetjük. Amíg a tészta pihen, elkészítjük a tölteléket az alábbiak szerint, függetlenül attól, hogy mák vagy dió az alapanyag. A tejben elkeverjük a cukrot, és felforraljuk. A darált nyersanyagokat keverőtálba tesszük, hozzáadjuk a megválogatott és rumban áztatott mazsolát, a reszelt citromhéjat - diótöltelék esetén a vaníliás cukrot is – elkeverjük, és a felforralt szirupot hozzáöntjük, egyneműsítjük, majd kihűtjük.
A tésztát a hűtőszekrényből kivéve 30 g-os darabokra osztjuk és 3-4 mm vastag ellipszis formájúra nyújtjuk. Közepére helyezzük a kihűtött tölteléket, majd egyenletesen elkenjük a tésztán, figyelve arra, hogy a szélén kb. 0,5 cm -re ne kerüljön belőle, és hosszanti irányban feltekerjük. A szivar alakú tészta végeit visszahajtjuk patkó vagy ácskapocs formára. Figyeljünk arra, hogy a hajtás mindig a tészta aljára kerüljön.

A kenéshez a tojást szétválasztjuk, a tojás sárgáját felverjük, és a tészta felületét megkenjük vele. Langyos helyen fél órán át hagyjuk szikkadni, majd a fehérjével (nem kell felverni!!) megtesszük ugyanezt. A tojással való megkenés és szikkasztás adja a kifli márványosságát. Lisztezett sütőlapra téve tetejét megszurkáljuk villával - ezzel a sütés közben keletkező gőzök távozását tesszük lehetővé - előmelegített (kb. 180 fok) sütőben készre sütjük. A lemezen hagyjuk kihűlni.


***Rony
Vers gyönyörü,és szép.Köszönöm

***TITÁN
Jó kis beszámoló. :))ÉLmények is voltak,gondolom. :))

***Kincsem
Szép a versike.

Jó éjt mindnekinek!




Hamvi (hősnév: meve2002. március 20., 18:32:44
Csá!

Segítség! Segítsetek egy magányos hősnek, mevének! Szereő élettársat keres!

[ << ] [ 2764 ] [ 2763 ] [ 2762 ] [ 2761 ] [ 2760 ] < 2759 > [ 2758 ] [ 2757 ] [ 2756 ] [ 2755 ] [ 2754 ] [ >> ]

 

Hősemberképző - Kerekasztal Version 4.2.8
Copyright © 1999-2002 Bóna (BSi) Barnabás
All rights reserved